Dodaj uroku miejscu, w którym odbędzie się Twój Ślub

dekoracje1@admin Blog

Śląsk to Twój dom i właśnie tutaj chcesz powiedzieć „tak”? Wymarzyłaś sobie jak ma wyglądać Dzień Ślubu i teraz chcesz, aby wszystko się spełniło? Filarem Twoich dekoracji ślubnych i weselnych będą świecie? Świetnie! To naprawdę dobry pomysł, aby stworzyć niepowtarzalną i magiczną atmosferę. Przymknij powieki, weź głęboki wdech i pozwól, aby przed Twoimi oczami pojawił się obraz tego Dnia. Idziesz do kościoła, wszędzie na schodach artystycznie rozstawiono świecie. Zachodzi słońce, a ich blask sprawia, że zapiera Ci dech w piersiach. Wkraczasz do świątyni, a tam ciemność pomieszczenia rozjaśniają setki płomyków – są wszędzie; w drodze do ołtarza, ustawione na wysokich świecznikach przy ławkach i przed ołtarzem. Czujesz napływające łzy szczęścia. A kiedy rozglądasz się na boki, widzisz w promieniach świec uśmiechnięte twarze weselników. Tak, świece zdecydowanie stworzą urokliwe tło dla Dnia Twojego Ślubu.

Oczaruj gości blaskiem świec

Dekoracje ślubne bardzo często przeważają o tym czy Dzień Ślubu będzie oceniony przez gości pozytywnie lub negatywnie. Oczywiście zrobienie dobrego wrażenia na osobach, które pojawiają się na Twojej uroczystości jest bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze jest to, aby mówiły coś o Tobie, wizualizowały Twoje marzenia i pragnienia, a także pomogły wydobyć z zarezerwowanego pomieszczenia na ten Dzień wszystko to, co najlepsze.

Z pomocą dekoracji ślubnych możesz zdziałać naprawdę wiele. Wprowadzisz ciepło, światło, energię, radość, fantazję, magię czy niezwykłość.

Od tego, jak sobie wyobrażasz ten dzień i miejsce, w którym będziesz celebrować ten dzień z bliskimi, zależy wybór estetyki, stylu i wszelkich dodatków. Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach.

Takim detalem, czymś maleńkim i niepozornym, są świece. Umiejętnie „wprowadzone” na Twój Ślub mogą dosłownie zaczarować to miejsce i Twoich gości.

Nadają interesujący wygląd miejscu, w którym odbywa się uroczystość. Migoczące płomienie nie tylko prezentują się wspaniale na żywo, ale także są świetnym tłem do zdjęć.

Nie tylko urok, ale i symbolika skryta w blasku świec

Większość z nas lubi blask i czar świec. Są widocznym przypomnieniem naszego możliwego triumfu nad ciemnością. Kiedy zapalisz ich wiele, nie da się przejść obok nich obojętnie.

Reprezentuje miłość, która może oświetlić świat współmałżonka. Kiedy jesteś blisko niej czujesz ciepło, tj. czujesz ciepło i miłość osoby, z którą postanowiłaś spędzić całe życie. Może dać poczucie kierunku i przyciągnąć ludzi do Ciebie, przypominając Ci, jak Twoja miłość jest również mocą wiążącą.

Jak rozświetlić Dzień swojego Ślubu? Czyli o wyborze świec

Jeśli chodzi o tworzenie atmosfery odpowiedniej do ślubu i przyjęcia, oświetlenie ma duży wpływ na atmosferę i ogólny sukces imprezy.

Być może nigdy nie zastanawiałaś się nad różnorodnością świec. A teraz dosłownie oniemiałaś z ich różnorodnością.

Są w kształcie serca, przypominające łódeczki, ale i zwykłe okrągłe spodeczki. Robi się je z wosku parafinowego, palmowego, sojowego i pszczelego. Są niewielkie i tak duże, że bardziej przypominają rzeźbę aniżeli świeczkę. Niektóre z nich pachną, inne wkłada się do ozdobnych lampionów, a jeszcze inne wiesza nad głowami, aby stworzyły niebo usłane blaskiem promieni świec. Do tego jeszcze są te LED-owe.

Co wybierasz?

Mówi się, że od nadmiaru boli głowa, to prawda, ale jeśli wszystko dobrze zaplanujesz i przygotujesz czas na sam wybór i spokojne zastanowienie się, docenisz możliwości jakie daje ich różnorodność.

W czym możesz wybierać? Oto kilka możliwości:

  • Okrągłe podświetlacie – są delikatne i malutkie. Zazwyczaj w plastikowym, metalowym lub szklanym pojemniczku. Łatwo je ustawisz na schodach prowadzących do kościoła, przy ołtarzu, na podłodze w sali weselnej czy na stołach. Idealne do stworzenia czarującej atmosfery.
  • Popularne malutkie podgrzewacze – ich atutem jest to, że masz do wyboru cały wachlarz zapachów i palą się naprawdę bardzo długo. Potrzebne są do nich jednak podkładki lub świeczniki, ale to piękna i pełna czaru ozdoba przestrzeni pomieszczenia, w którym bierzesz ślub lub bawisz się na weselu.
  • Klasyczne świece kolumnowe – jeśli cenisz elegancję i tradycję, a jednocześnie lubisz wyraźny blask płomieni świec, to coś zdecydowanie dla Ciebie. Ich atutem jest to, że mają różne kolory, kształty i wzory.
  • Świece stożkowe – obecnie bardzo trendy. Połączone ze stylowymi świecznikami, pięknie prezentują się jako dekoracja stołów czy określonych przestrzeni w pomieszczeniu, gdzie odbywa się ceremonia zaślubin lub wesele. Ustawione w dużych grupach, dają wprost oszałamiające wrażenie. Ich atrakcyjność buduje też fakt, że można je dostać w różnych kolorach i wielkościach.
  • Światła LED – jeśli nie chcesz tradycyjnych świec, to rozwiązanie wprost dla Ciebie. Nadadzą pomieszczeniu przyjemnego blasku świec, a jednocześnie nie mają wosku i są bezpieczne.

Zwróć uwagę też na kwestie tj.:

  • kształt i rozmiar – wybór jest tak duży, że na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie,
  • typ wosku – oprócz tradycyjnych świec wykonanych z wosku parafinowego możesz zdecydować się na te z wosku palmowego, sojowego lub pszczelego,
  • czas palenia – na czas uroczystości lepiej wybrać świecie wysokiej jakości, tak, aby mogły swoim blaskiem cieszyć oczy przez cały dzień,
  • ilość – przemyśl, gdzie, ile i w jakich aranżacjach je ustawisz.

A teraz do dzieła! Przygotuj dobry plan i rozjaśnij setkami świec ten wyjątkowy Dzień!