Oczaruj swoich gości kwiatami…

dekoracje1@admin Blog

Znasz te pięknie brzmiące słowa Helen Keller mówiące, że „miłość jest jak piękny kwiat, którego nie mogę dotknąć, ale którego zapach sprawia, że ogród jest miejscem rozkoszy”? Jeśli chcesz oczarować swoich gości, kwiaty nigdy nie wychodzą z mody i są jednym z najcudowniejszych i najbardziej sprawdzonych dekoracji ślubnych! Pamiętaj, że Twój Ślub to ważna sprawa. Wśród milionów osób udało Ci się znaleźć tę jedną jedyną, to właśnie z nią chcesz spędzić resztę życia, Wasza historia miłosna przejdzie na nowy etap, właśnie na ślubnym kobiercu, kiedy powiecie sobie „tak”. Warto więc dopilnować, aby ta uroczysta chwila, moment, w którym w obecności Wam najbliższych przyrzekniecie sobie miłość, był perfekcyjny. Wśród wielu rzeczy, które należy zaplanować i dopilnować jest wybór dekoracji ślubnych. Nie rezygnuj z marzeń, chcesz oczarować gości dekoracjami zw. z kwiatami, zrób to!

Z miłości do kwiatów

Kochasz kwiaty i nie wyobrażasz sobie, aby mogło ich zabraknąć na Twojej uroczystości? Jeśli tak, czeka Cię wiele decyzji, wśród nich przyjdzie Ci się zmierzyć z kwestiami tj. mp.:

  • na które z nich się zdecydować,
  • jakie kolory wybrać,
  • jakiej ilości będziesz potrzebowała.

Królowa kwiatów – Róża

Kwiaty to najbardziej naturalne, proste i jednocześnie pełne uroku dekoracje ślubne. Jeśli naprawdę chcesz uczynić Dzień Ślubu lepszym, piękniejszym i po prostu wspaniałym, zawsze będą świetnym wyborem.

Tulipany, lilie, konwalie, piwonie, gardenie czy jeszcze coś innego? Możliwości jest tak wiele, że czasem dobrze prosić o radę i sugestie doświadczona florystykę. Nawet jeśli myślisz, że kochasz kwiaty, rozpoznajesz wiele gatunków i wybór konkretnych trzech czy czterech rodzajów będzie najlepszy na świecie, naprawdę warto zasięgnąć opinii kogoś znającego ten temat od środka. Nie chcesz przecież, aby wchodząc do kościoła zamiast pięknie prężących się kwiatów w wazonach w oczy rzucały się oklapnięte roślinki, które po prostu słabo sobie radzą po ścięciu.

A może królewska Róża…?

Jedno jest pewne, wielką popularnością od wielu lat i nie tylko na Śląsku, ale w różnych częściach kraju i świata, cieszą się róże.

Uważane za symbol piękna i miłości. Pisarze i poeci wykorzystali kwiat jako metaforę emocji, piękna, pasji i prawdziwej miłości. I nie ma w tym nic dziwnego – jest dostojna, ma piękną urodę, nadaje się niemal na każdą uroczystość i pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu czy na świeżym powietrzu. Do tego niezależnie od stylu uroczystości – pójścia w kierunku tradycji czy nowoczesności – w każdym przypadku sprawdzi się jak żaden inny kwiat.

Ona po prostu nie jest nudna. Do tego jest dostępna w jednolitych odcieniach i odmianach dwukolorowych. Nawet zimową pora wiele gatunków można kupić w całkiem przyzwoitej cenie. Do tego pięknie prezentuje się w bukiecie Panny Młodej, jako tło kościoła, dekoracja weselna stołów. I jak tu nie kochać Róży…?

Fontanna z kwiatami

Najczęściej kojarzą się nam z pięknymi zamkami, księżniczkami i książętami, którzy przysiadają na jej fasadzie, aby odbyć romantyczną pogawędkę.

W otoczeniu sal weselnych na pewno miałaś okazję widzieć piękne fontanny. Zapewne też byłaś na ślubie, gdzie na sali weselnej pojawiła się fontanna, z której płynęła czekolada.

A co powiesz na fontannę z kwiatami?

Wyobraź to sobie – kaskadowa zieleń, hortensje lub kwiaty glicynii czy maleńkie różyczki ułożone w kształt przypominający strumień wody. A w wodzie pływające świece… Czy ten obraz nie jest romantyczny?

Ściana kwiatów

Jeśli kochasz kwiaty i chcesz, aby były główną dekoracją Twojego Ślubu i Wesela, pomyśl o ścianie z kwiatów.

Połączone z zielenią, odpowiednio dopasowane kolorystycznie i gatunku zrobią piorunujące wrażenie. Jeśli ułożysz je od podłogi tuż po sam sufit poczujesz się jakbyś dosłownie przeniosła się do jakieś filmowej scenerii. Tymczasem to najprawdziwsze życie i Twoja uroczystość. Jak szaleć, to na całego! W końcu to jeden z najważniejszych Dni w Twoim życiu.

Drzewa pełne kwiatów

Jeśli lubisz bajkowe i czarujące przestrzenie być może drzewa ozdobione kwiatami będą czymś idealnym dla Ciebie.

Zastanów się teraz chwilę. Na pewno wyłapujesz te sceny ze znanych filmów. Jest bal, o którym można powiedzieć, oszałamiający. Wchodzi para do Sali wypełnionej gośćmi i zaczyna tańczyć. Wśród prześlicznych dekoracji, które budują romantyczną i pełną uroku atmosferę, są ozdobne drzewka przybrane kwiatami. Efekt jest piorunujący.

Drzewka ozdobne o fantazyjnych kształtach możesz połączyć z określonym kolorem kwiatów czy kolorami. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni, pomysłów i tego, jak chcesz, aby prezentowały się dekoracje ślubne.

Schody przybrane kwiatami

Marzysz o ślubie księżniczki? Jeśli na ceremonie zaślubin lub do sali weselnej prowadzą wielkie ozdobne schody, warto wykorzystać ten element do dekoracji. To idealny pretekst do tego, aby stworzyć sobie wprost bajkową scenerię. Dlaczego masz odmówić sobie czegoś tak pięknego i niesamowitego? W końcu życie to chwile, które na stare lata będziesz mogła wspominać ze swoją ukochaną osobą.

Balustrady i same zewnętrzne krańce schodów możesz wykorzystać na stworzenie magicznej oprawy dla Twojego wejścia do kościoła czy salę weselną. Winorośl, róże, świece, rozrzucone płatki kwiatów… Nawet gdy wymawiasz te słowa brzmi już magicznie, a co dopiero widok na żywo. Jednego możesz być pewna, będzie to na pewno spektakularne wejście.

Kwiatowe Żyrandole

A może jakiś element iście królewski? Co powiesz na kwiatowe żyrandole? Co prawda będzie to wymagało dużo pracy i umiejętności, ale w końcu Dzień Ślubu to wyjątkowa chwila w Twoim życiu!

Układanie niektórych łodyg do góry nogami może przekształcić oprawy oświetleniowe w efektowne żyrandole. Dobrze, aby kwiaty i ich kolor komponował się ze wszystkimi innymi dekoracjami ślubnymi, na które się zdecydujesz.

Ten wybór na pewno da niesamowity efekt i jeśli tylko tego chcesz, oszołomi gości.